logo przedszkola logo przedszkola na tablet

NIEPUBLICZEN PRZEDSZKOLE

ARTYSTYCZNO - JĘZYKOWE "TUPTUŚ"

Ul. Młodzieży Polskiej 30

70-774 Szczecin

E-mail: opieka@tuptus-szczecin.pl

Kalendarium

Wtorek

2020-08-08

Imieniny

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są w przedszkolu

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021. Zapraszamy dzieci urodzone w 2017 roku

24.08.2020r. w „Tuptusiu ”od samego rana słychać było hiszpańskie rytmy. Tego dnia przedszkolaki wyruszyły na wyprawę do gorącego kraju. Przychodzące do przedszkola maluchy witała scenografia przybliżająca dzieciom Hiszpanię.

Poznały one położenie geograficzne kraju na mapie, flagę, stolicę, dowiedziały się o panującej rodzinie królewskiej. Wszyscy odczuli gorący klimat Hiszpanii, można było posmakować owoców cytrusowych, zjeść różnorodne pomidory lub napić się soku pomidorowego. Dzieci przez kilka dni uczyły się układów tanecznych do utworu „Marsz torreadorów” z wykorzystaniem rekwizytów, bo Hiszpania nierozerwalnie wiąże się corridą. Ważnym zadaniem było odgadnięcie zagadki o ZORRO, z którą nie miały żadnego problemu. Czyniły szpadą znak "Z" na magnetycznej tablicy ukrywając się pod peleryną i czarną maską. Toczyły bitwę na pomidory i zbiory pomarańczy, a to wszystko w rytmach flamenco. Bardzo szybko opanowały hiszpański taniec „Macarena”.

Przygodę z Hiszpanią zakończyły konkursem na najpiękniejszy wachlarz hiszpański, techniką dowolną. Wachlarze były naprawdę wspaniałe i pomysłowe.